sesli panel
mobil sohbettek sohbetmobil sohbet

sohbet yap

KizlarSohbet

BeLaLım BeniMmm

Bugün bir coşasım kudurasım millete takılasım havalarındayım bilmem niye?Ya benimkiler geldi yada sizinkiler bana.Olmadı toptan parti yapıyorlar.
Deli zamanlarımmı aklıma geldi naptı inanın bende bilmiyorum.Ama öyle eskisi gibi Sohbet’in asi,hırçın kızı gtdi gibi sanki.
Ooo eski okul zamanlarımıza bakarsam bayağı durulmuşum.Gerçi o astığım astık dominant haller var yine mizacım ters soğuk dursamda sıcak yapılıyım arkadaşlar.
Ortaokul lise zamanlarında öğretmenler ve arkadaşlarım bnden ne kadar yaka silkmiş olsalarda,hepimiz deli olmadıkmı sanki?
Gerçi bazılarımızın öğrencilik hayatlari çok sessiz dersimi ver dinlim,ödevimi ver yapim getirim inekimsi birşey olsada,bazılarımız öyle olmuyor işte.

Mesela şekildeki Belalım Ben olan Sindy,okul yılların Sanal’ın en asabi,hırçın vede havalısı.Lise yıllarında p..liğin dibine vururduk.

En güzel anılarım lisede olmuştu.Şimdi aklıma bi tanesi geldi paylaşim sizlerle.
Lise 2.sınıftaydım dönemin sonlarına gelmistik.Sınav zamanı tam karnelerin son haftası filan işte.

Soğuktu havalar herkes bot çizme o ayarda,almancadan yazılımız var ve biz sınıfta öğretmeni beklerken.Benim bi kare vardı gerçi kare dediysem tek kız ben 4 erkek toplam 5 kişilik sınıfı kaynatma topluluğu.
Ders dinlemezler bizler,derstde sohbet muhabbet gırgır,şamata gırgırla giderdi.

Neyse canım,ögretmeni beklerken dedimki bizim gruptaki erkeklere,aşşağıdaki kapı nöbetcisini kafaya alalım,sınıfa girdiği an geri çağırsın.Nasıl yani ne diyip çağıracak dediler.Dedim evinizden telefon geldi acil evi arıyacakmışsınız dedittiririz dedim.E tabiki bizim erkekler yok olmaz başımız yanar,nöbetçiyide yalancılıktan atarlar filan söyleniyolar.

Dedim ben nöbetçiyi kafalim hocayı sınıftan çıkartim,o sırada çantasını sınıfta bırakır çıkar.Sizde hemen soruları bulup hoca gelene kadar,cevapları kopye kağıdına biriniz yazarsınız.Sonrada birbirmize veririz.Kabulmu dedim,tabi bi suratlarının rengi kaçtı,sarardılar kızardılar derken,tamm dedik.Almanca hocasi geldi sınıfa biz sohbeti bıraktık gözlerimiz kapıyı vurup dışarı çağıracak nöbetciyi beklemekte.

Neyse tam hoca hazırmısınız çocuklar yazılı sınava dedi kapı vuruldu.Nöbetçi çocuk tam ayarli şekilde geldi,görevini yapmaya.Tabi ucunda o çocuga kız arkadaşımı yapacağım sözünü vermiştimya,ondan yapıldı.Yoksa kara gözüne kurban olim tabiki yaparım davasi deildi.
Çocuk güzelce hocam rahatsız ediyorum ama evinizden telefon geldi acil evi aramanız lazımmış der demez,hoca kendini sınıftan bi dışarı atdı.Çok korkuttduk lan adamı dedim,neyse hadi çabuk biriniz kapıya göz kulak olun,diğeri soruları bulsun.Sende soruların cevabını bul.Bende kopye hazırlım diye iş bölümü yaptık,zamanla yarışıyoruz.

Tabi evi arıyacak evdende yooo biz aramadık diyeckleri anda geri dönecek bişeyler sezip.Neyse çantasını açtık,soruları hemen çıkartıp cevaplarını bulmaya çabalıyoruz.
Sınıfta diğerleri nasıl sus pus olmuş titriyorlar ama anlatamam.Bazıları tabi soruları duyuyorlarya,onlarda kendilerince kopye hazırlıyorlardı.Cevapladık soruları kopyelerde tamam derken kapıya diktiğim çocuk geliyorr hoca diye bağırınca,soru kağıdı elden ele dolaştı bir türlü o çantaya giremedi.
Soru kağıdı bende kaldımı tam sınıfa girdiğinde.Neye uğradığımı şaşırtddım.Aceleyle o an çizmelerim uzundu içine soktum.Anlıyacağınız elimde patladi sorular.Hoca bas bas bağırıyor,utanmıyormusunuz ne biçim insanlarsınız,hepinizi disipline vereceğim o yapanları bulup çıkartacağım vs.Kağıt çok güzel sıcağa yatdı tabi üstümde kalarak.Sınıf hepinizi disipline vereceğim lafını duydularya tabi imanım korku ötdüler.Şu kapıya baktı,bu soruları aldı şu yazdı vede soru kağıdı Sindy’de kaldı oda sakladı diye güzelce döktürmüşler.
Bu arada sadece Sohbet’de takılan isim değil bu Sindy ismi.Lise zamanında sarışınlıktan takılan lakabım Sindy bebek di.Sonrası cezalarımız kesildi disipline gitdik.3 gün o 4 arkadaşımla uzaklaştırma cezasi yedik.Aillerinizi çağırın gelmezlerse zaten onlarada bir çağrı mektup göndereceğiz dediler.Tabi kim çağıracak delimisiniz.Her sabah postacı yolu bekledim neyseki ellerine geçmedi.Artı evdekiler şüphelenmesin diye aynı okul saatinde gidip aynı saatde geliyordum eve.Daha bu olay neki buna benzer bir yığın olaylar geçti.Artık git okuldan diye resmen hepsi bana cephe almıştı.Birgün hiç unutmuyorum kadın öğretmenin biri bana birebir yüzüme şunu dedi.Kızım sen okumazsın senden hic bi cacık olmaz.Bağri bizide tüketme,ailende sana boşa harcamasın,evlen kocaya git.Gözlerime baka baka bunu söyledi bana,öyle zoruma gitmiştiki.Tamam aylak çalışmadığımı biliyordum ama senden bir cacık olmaz lafı filan ağır olmuştu sanki.Lisenin son zamanlarında nolduysa o zaman oldu işte bu lafın üstüne bende ineklemeye başladım.Gecelere kadar arkamda bıraktığım dersleri baştan beyne yediriyordum.Hırslanmıştım kendime yedirememiştim o benden bişey olmaz kocaya sen git denilmesini.Sonra üniversite sınavlarına girdim.Tercih yaptım,ilk tercihim hemde mimarlık geldi.O zarfı götürüp o hocanın gözüne tabiki soktum.Şunu söylemeden geçemiyeceğim.Bazı aramızda o tip onur kırıcı öğretmenlerimiz var.Senden adam olmaz,boş gezenin boş kalfasısın git sanayide çalış,neyine senin öğrencilik filan laflarıyla lütfen çocukların gururlarıylada oynamayın.Bunuda araya sıkıştırmak istedim.Evet hepimizin o deli zamanları tabiki oldu kimse kimseye benzemez’ki.Evde kardeş kardeşe benzemiyor.Çok başlarını ağrıtddım bizimkilerin,çok arkadaşlarımda bnden çekmişlerdir haklarını helal etsinler.
Bazen bakıyorum nerelerden nereye geldik.Sizlerle o zamanlarımı anlatıp karşılıklı gülüyoruz.Yeri geliyor sizlere kalemimden yeri geliyor radyo programlarımdan sohbet ediyoruz.Sizler okuyunca bende sizin duygularınızi,yorumlarınızı merak ediyorum.
Makalelerimi okuduktan sonra sizlerde benimle birşeyler paylaşmak isterseniz bekliyorum yazılarınızı.Yüreğinizden o güzel dostluklar,yüzünüzden tebessüm eksik olmasın.Hoscakalın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

           

             

sohbet sohbet odaları chat odaları muhabbet et sohbet sindy

Türkçe mirc   mobil chat   sitene sohbet  

sohbet odaları