sesli panel
mobil sohbettek sohbetmobil sohbet

sohbet yap

Ahşabın verdiği Huzur

Ahşabın verdiği Huzur

 

Sizler severmisiniz bilmem ama, ben ahşabın değdiği girdiği yere bayılırım. Laminant ahşap parkeler evin hem iç hem dış mekanlarda türlü renkleriyle, türlü kalite farkı ve işciliğiyle muazzam göz zevki yaratır. Laminat parke temel yapısında ise içerisinde çizilme ve zedelenmeye karşı koruma sağlayan alüminyum oksit parçaları bulunan bir selülozik bir film tabakasından oluşmaktadır. Laminat parke oluşturmada renk ve doku çeşitliliği olması sebebi ile de birçok alanda tercih edilmekte ve farklı model seçenekleri oluşturulmaktadır. Her bir parke deseni birbirinden farklı dekor çalışmalarında etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Oldukça etkili bir şekilde kullanılan laminat parke modelleri ile oluşturulan mekanların hem etkili bir görsele sahip olması hem de kullanışlı oluşu ile avantaj sağlamaktadır.
Kiminiz banyolarda ahşap parke kullanmaktan kaçınır ıslanır kabarır kalkar vs. diyerek banyoları bu şık görüntüden mahrum eder. Banyo zemininde kullanılacak doğal ahşap görünümlü bir zemine sahip olması ile hem estetik bir görüntü oluşturmak hem de kullanışlı bir zemin oluşumunu sağlar. Renk uyumu ve zemin kaplamada farklı ve uyumlu iki renk tonunun bir arada kullanılması ile oluşturulan lineer laminat döşeme sayesinde, malzemenin kullanıldığı mekanda ahenk ve şık bir görüntüyü oluşturmak çok kolay oluyor. Kimi ağacın doğal budaklı halinin evinde göz önünde olmasını ister. Sade ve doğallıktan yanadır. Işlenmemiş haliyle oduna sadece şekil verilerek o ağaçsı özelliğinin kaybolmaması için, zevke göre çok farklı sehpa masa ve dolaplar yapılıyor. Tabi bu zevk meselesi kim neyi nasıl görmek istiyorsa o şekil kullanır.
Ahşabın verdiği huzur çok apayrıdır. Kendinizi doğanın içinde bir dağ evinde yada çiftlik havasında yaşıyor sunumu katar. Tabi her güzelliğin güzel daimi kalabilmesi içinde temizliği bakımı vardır. Ahşap parkelerin iki büyük düşmanı vardır; Birincisi çeşitli nedenlerle yüzeyinde oluşan ve ahşabı korunmasız olarak bırakan çizikler, ikincisi ise sudur. Su ile temizliği çok sık yaparsanız özellikle masif ahşap parkeler zamanla bel verecektir. Parke temizliği periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. En az haftada bir kez parkeleri çizmeyecek yumuşak aparat taktığınız elektrikli süpürge ile toz almalısınız. Elektrikli süpürgenin ucunun halı ayarında kalmamasına dikkat edin çünkü parke tozu almak için süpürge ucunun biraz yüksekte olması gerekmektedir. Elektrikli süpürge ile parke alanların tozunu aldıktan sonra iyice sıkılmış ıslak bir bezle ya da vileda ile silebilirsiniz. Bez ve vileda suyuna özellikle parke temizlemek için üretilen ahşap temizleyici eklemeyi unutmayın. Fayans ve granit gibi alanların temizlenmesi için kullanılan yüzey temizleyiciler parke cilasına zarar vermektedir. Evinizde kalabalık bir organizasyon düzenliyorsanız trafiğin yoğun olduğu geçiş noktalarında küçük kilimler kullanabilirsiniz. Bu ayakkabı ve terliklerin parke yüzeyinde oluşturacağı aşınmayı engelleyecektir. Kiliminiz yoksa kapı girişlerinde küçük ve ince paspaslar kullanabilirsiniz. Ahşap her daim güzeldir ama dikkat ederseniz uzun bir müddet o güzelim ağacın cilalı parkelerin ömrünü uzata bilirsiniz…Sindy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

           

             

sohbet sohbet odaları chat odaları muhabbet et sohbet sindy

Türkçe mirc   mobil chat   sitene sohbet  

sohbet odaları