sesli panel
mobil sohbettek sohbetmobil sohbet

sohbet yap

BOZMAYIN ONLARI

GÖZLERE CİLA ÇEKİN

Her yıl komple vücudumuza kontrollero yaptırırken,vücudumuzun en hassas organlarından gözümüzede baktırmayı unutmayalım.Yılda bir kezde olsa göz doktoruna gözükelim,görüşte problem varsa baştan teşhis koyup tedavi etdirmek daha iyidir.
Gözlerimiz için sağlıklı ve dengeli beslenerekte görmemize fayda olduğunu biliyormusunuz.Günlük bol bol koyu yeşil yapraklı sebzeler,turunçgiller ve zeytinyağını sofralarınızdan eksik etmeyin.Hani derizya şuramıza spor iyi gelir kaslar kemikler çalışır filan diye.Göz egsersizleride yapmak gözlerinizi kuvvetlendirir ve görüş kalitenizi arttdıracağına emin olun.
Baş parmağınızı kaldırıp kollarınızı önünüzde kaldırarak elinizi dairesel hareketlerle çevirin ve parmağınızı yanlızca gözlerinizle takip edin.Ciddi diyorum çok faydalı olacağını göreceksiniz.Uykunuzuda ihmal etmeyin sakın,yeteri kadar uyumazsanız gözlerinizde artık fire verir.
Her gece en az 6 en ideali 7-9 saat uyku gözleriniz için iyi gelir.Göz çevrenizede dikkat edin,ovuşturmayın,ellerde binbir mikrop var gözlerinize taşımayın.Lens kullanıyorsanız,göz kuruluğunuzda varsa lenslerinizi düzenli olarak değiştirip göz damlası kullanın.
Tv,bilgisayar,telefon ve elektronik aygıtlardan gelen mavi ışık gözleri acayip olumsuz etkiliyor.Fazla bakmak baş ağrısı,bulanık görme ve göz ağrısı da yapar.Elektronik aletlere sınırlandırma koyun,göz bu bişeye benzemez.Hani süsleniriz rimelimizi likitimizi çekeriz güzel gözüksünler diye ama,her yıl göz doktorunada gidip sağlam bir kontrolden geçirip cila yaptırın.Her daim güzel bakın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

           

             

sohbet sohbet odaları chat odaları muhabbet et sohbet sindy

Türkçe mirc   mobil chat   sitene sohbet  

sohbet odaları