sesli panel
mobil sohbettek sohbetmobil sohbet

sohbet yap

KURU YAPRAK GİBİ KURUMAYIN

BAŞUCUNUZA 1 BARDAK SU KOYUN

Her sabah uyandığımızda o bir bardak suyun vücudunuza ne kadar faydalı olduğunu biliyormusunuz?Doktorlar bile bas bas bağırıyor’ki,günde 2 litre su içilecek diye.Siz niye laf anlamıyorsunuz,boşunamı sesleniyorlar 🙂 Öncelikle, sabahları 1-2 bardak su içerseniz yaptığınız tüm diyetlerden, egzersizlerden çok daha etkili bir zayıflama yöntemi uygulamış olacağınızı biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalara göre aç karna su içmek metabolizma hızınızı %30 oranında arttırır, metabolizma hızınıza bağlı olarak sindirim sisteminiz de güçlenir. Ayrıca su vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olur, yağların ve kalorilerin yakılmasını hızlandırır.Yani sabahları aç karnına bir bardak suyla güne başlamak mucize bir diyetdir bunu asla unutmayın.Kabızlığada iyi geldiğini biliyormusunuz.Zaten kabızlığın en önemli sebebi dehidrasyondur.Her sabah aç karnına ama 10 gün boyunca aç karnına bir bardak su için bakın nasıl kurtulacaksınız kabızlıktan.
Sabahları aç karna su içmek bağırsaklarınızı temizlemenin en iyi yoludur. Temiz bağırsaklar, besinlerin çok daha hızlı ve kolay sindirilmesi anlamına gelir. Ayrıca su sindirim sisteminize zararlı alkol, tütün, hazır yiyecek ve benzeri diğer etkenlerin etkilerini temizler, mide ve bağırsaklarınıza çok acayip fayda sağlar.Unutmayın; dolaşım sisteminizin öncelikli görevlerinden biri de kanın temizlenmesidir. Vücudunuzdaki atık maddelerin azalması dolaşım sisteminize fazla yüklenmenizi engeller; kalbiniz, akciğerleriniz ve tüm diğer dolaşım sistemi ögeleriniz işlerini çok daha rahat yaparlar.
Eğer gerektiği kadar su içmezseniz su eksikliğinizde başka yerlerden o gerekesinimi alır.İşte o ‘bir yerler’ ne yazık ki cildiniz oluyor. Kanınızda yeterli su bulunmadığı takdirde organlarınız suyu kendilerine en yakın yerden, yani cildinizden çekerler. Kanınız koyulaşır, cildiniz parlaklığını yitirir. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz de bir işe yaramaz, kırışıklar baş gösterir.Yani ne yapıyormuşuz sabah baş ucumuza bir bardak su koymayı unutmuyoruz artı orda süs olarak durmuyor tabi,başınıza dikiyorsunuz.Susuz çöller gibi kuruyup gazel kesilirsiniz sonra karışmam.Sağlıcakla kalın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

           

             

sohbet sohbet odaları chat odaları muhabbet et sohbet sindy

Türkçe mirc   mobil chat   sitene sohbet  

sohbet odaları