NÜFUS CÜZDANLARINI ÇOK ESKİTMEYİN 

sohbet odaları

NÜFUS CÜZDANLARINI ÇOK ESKİTMEYİN               

  Doğduk yaşıyoruz neler görüyoruz neler çekiyoruz. Hayat ağır yaşamak daha yorucu ağır. Her zaman el bebek gül bebek zaman öldürmüyoruz. Merdiven basamağı gibi bir inip bir tırmanıyoruz.

 Ne kadar kötü zorlu acı günler geçirilmiş olsada Hayat güzel. Ama hızlı geçiyor, geri dönüşümüz yok, saatleri takvimleri geri çevirmek yok. Sür git ediyoruz hayatı, o gün ne yaşanacaksa gününde yaşıyoruz iyi yada kötü, acı yada tatlı.

MUTLU OLMAYI SİZ İSTEYİN

 Hayatınızda sizi strese sokan bunaltıp daraltan yaşam enerjinizi elektrikli süpürgesi gibi hortumlayan illâki mutsuz insanlar vardır. Sürekli bir arabesk ağlama modundadırlar. Dertleriyle sizi daha üzerler ve birde bakmışsınız onlar gibi olmuşsunuz. Belediyeye gidilse bu tip hayatınızın çöplüklerini toparlarlarmi acaba. Gereksiz kuru kalabalıklar, onlarla yaşam kaliteniz bile düşüyor farkına varmadan.

 Hayata 1 kere gelmişsiniz hakkınız değilmi güzel yaşamak. Hakkınız değilmi mutlu olmak, milletin üzüntüleriyle stresleriylemi uğraşacaksınız. Onlara terapi uzmanımı olacaksınız, bırakın bu gereksiz ruh durumlarını. Uzaklaşın o tip insanlardan, size mutluluğu çağırın, herşey güzel dahada güzel olacak sözünü bir kaç kere tekrarlayın. Beyniniz sadece o cümleye odaklansın HERŞEY DAHA GÜZEL OLACAK…

GÜLMEK SİZE ÇOK YAKIŞIYOR

 Geçin ayna karşısına o kadar içten kahkahalar atınki ayna çatlasın hasedinden. Sizi hep güldüren pozitif insanlarla görüşün, o kadar rahatladığınızı hissedeceksinizki daha mutsuz huzursuz insanları çevrenizden soyutlayacaksınız.

 Gülümseyin tebessüm edin etrafınızdakilere, evrene sizden daha çok pozitif enerji gitsin. Üstünüzdeki yaşam ağırlığını, kaygılarınızı kenara koyun. Şu nüfüs cüzdanlarınızı çokta eskitmeyin. Sağlığınıza dikkat edin sizden bir sen daha yok. Vücudunuzu yağlı yiyeceklerle hantallaştırmayın. Ağır hamur işlerinden tuzdan şekerden uzak durun dememe zaten gerek yok. Sağlıklı düşününki sağlıklı yaşamınız olsun, sağlıklı yaşayınki güzel yaşlanın. O sözümü hiç unutmuyoruz ne diyormuşuz Herşey Güzel Olacak herşey. Umutlarımız tükenmesin. Sevgiyle kalın Sindy…

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
6
25 Eylül, 2018

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?