Sohbet’i Sohbetci’lerle Yapacaksın

Sohbet'i Sohbetci'lerle Yapacaksın

Sohbet’i Sohbetci’lerle Yapacaksın

Ne günlerdi sanala girdiğim o ilk zamanlar.15 sene öncesini diyorum tabiki,ne kadar keyifliydi o zamanın Sohbet ortamları.Biz işimizi gücümüzü yarıda bırakıp,zamanımızdan feragat edip,arkadaşlarımızın bulunduğu sitelere girerdik.
Selam aleykümselam faslından sonra,o gün neler yapacaksak paylaşırdık.Birbirimizi dinlerdik,sözlerini kesmeden dinlerdik ama.Öyle güzel bilgili Sohbet konuşmalarımız olurdu’ki,olaya hiç sanal olarak bakmazdık.Biliyordukki karşımızdakilerde bizler gibi canlı etden tırnaktan.Her birinden bir cümle,bir bilgi alışverişi kazanıyorduk.
Çok değerli insanlardı o zamanın Chat’cileri,sohbet’in değerini kıymetini biliyorlardı.Şimdi o zamanla bu zamanı kıyaslasam,diyeceksiniz’ki hiç kıyaslama seviyesiz Sohbet’ler ortada,o zamanki değerli sohbet insanları yok.
Gerçi genel demiyorum,tabiki o zamandan bu zamana gelen eski sohbetcilerimiz var.Onlarda gerçi ben gibi düşünüyorlar.“Ah nerde o eski Sohbet siteleri’ndeki eski keyifli sohbetler”deselerde,size birşey diyimi,Sohbet’i tamam Sohbetci’lerle yapacaksında,sohbetin “s“sinin bile anlamını bilenle yapacaksınız.Hani büyüklerimiz hep derya,karşına alacağın insan,sözünü sohbetini biliyorsa al,yoksa konuşmaya değmez.Masana sofranada oturup kalkmasını yemesini,içmesini bileni al oturt’ki götleri kalkmasın,adam sanmasınlar kendilerini demişler.Nasılda iyi demişler,zaten büyüklerimizin bu,kelli felli sözlerine bitiyorum.Sevgiyle Kalın Sohbet’de e bide benle kalın. 🙂 Sindy

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
6
25 Aralık, 2017

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?